22 Eylül 2015 Salı

'sadece' çay içmek değil, bir yaşam tarzı..Çay içmek neden bir yaşam tarzı olmasın..

Gün boyunca ard arda öylesine sordular diye çay içmek değil ama bahsettiğimiz... Bir zevk, bir keyif olarak çay içmek. Hepimiz çok yoğunuz, hepimizin minik molalara, kendimizi iyi hissetmeye, yumuşamaya, rahatlamaya ihtiyacımız var. Küçük süprizler, güzellikler hepimizin hakkı..

O zaman şimdi bizi iyi dinleyin.

Bunlar minik sırlar.

Biz zamana ve hayata ne kadar değer verirsek, kendimize ne kadar iyi bakarsak yıllar da bize o kadar değer verir ve iyi bakar. Bunun için de neleri alışkanlık edindiğimize, en çok neleri konuştuğumuza, en çok neleri tükettiğimize ve biriktirdiğimize dikkat edelim.

Bulduğumuz minik molalarda alel acele bir sigara yakmak yerine hiç de acele etmeden gerçek yapraklardan bir çay demlemeyelim. Bunun için zamanımız olmadığına kendimizi inandırmayalım.

TEA&POT'u yıllarca işlettiğimiz dönemde hep ufak ufak notlar alırdık. Her işletmenin olduğu gibi bir ticari ajandamız vardı ama bizim ajandamızda hep hayaller, o gün olan komik şeyler, önemli olaylar, sevinçlerimiz ve üzüntüler de yazardı.. TEA&POT sadece bir kafe değil, bir klüp gibiydi. İki yada üçten fazla ziyarete gelen herkes de bu klübün iyeleri gibiydi. Birbirimizi bilir, görüşemediğimiz zaman da hayatımızın nasıl geçtiğini hemen özetlerdik birbirimize. Sanki dışarda başka bir hayat, kafenin sınırları içinde başka bir hayat vardı. Çoğu müşterimiz harikalar diyarı derdi TEA&POT'a.. İçerde ise bitmeyen bir çılgın çay partisi..

Artık TEA&POT bir kafe değil, online bir alışveriş sitesi.. Peki artık nerde olacaktı tüm bu çay partileri, o çayın demlenmelerini beklemekler, o çeşit çeşit çay kokusu, o muhabbetler.. Eskiden siz bize gelirdiniz, artık biz size geliyoruz.. Özenilmiş ve konsept sevdiğiniz mekanların menüzünde, okuduğunuz mecmualarda, internetinizde ve bir tıkla kapınızda..

Önceden bu klübün üyeleri olanlar veya TEA&POT'a hiç gelmemiş olan herkes.. Hepimiz..

Bu işte bir yaşam tarzı. Kendinize zaman ayırmak, yeni keşifler yapmak, yeni zevkler bulmak, yeni alışkanlıklar, yeni tadlar..

Şimdi başlangıç reçetemiz şöyle;1. Minik bir teneke kutu (ufak ve kolay taşınabilir bir kutu, yada bir paket, içine en sevdiğin çay yapraklarını koyup çantana atabil)
2. Çay süzgüsü (marketlerde bile satılıyor artık)
3. Bardak (zaten hemen ulaşabildiğin bir bardağın nasıl olsa var)
4. Yaprak çay (hemen teapot.com.tr 'den sipariş ver kapına gelsin)

Ve sıcak su..

Bunlar en basitleri, başlangıç seviyesi çay kiti gibi :)

Sevdiğin kokuda ve lezzetteki çayı çantanda taşımak bir zaman sonra kimliğinin bir parçası, seni tanımlayan tatlı minik bir detayın olarak hayatına giricek. Üstelik de hergün aynı çayı, hergün aynı kahveyi içmek zorunda kalmamış ve sana iyi gelen şeyi içmiş olucaksın :) Bunu yapan o kadar çok kişi vardı ki TEA&POT'da.. 'Çayım bitti' diye gelip azar azar bir kaç çeşit alıp, bir iki de yeni çeşitten deneme paketi alır iki muhabbet ederdik giderlerdi..

Bu yukardakiler başlangıç seviyesi ve en maliyetsiz, en zahmetsiz olanları. Bu işi baktın sevdin, o zaman işte çayın sihirli dünyasına hoşgeldin. Çünkü her çayın etkisi ayrı, başının ağrısına iyi gelen, üstündeki ödemi şişliği gideren, canlandıran enerji veren, bağışıklığını kuvvetlendiren, gerginliğini alan.. Hepsinin kokusu mis, hepsi rengarenk ve en güzeli yaprak halinde, daha doğal ne içebilirsin ki zaten..

Şimdi bu sihirli dünyayı keşfetmen için seni www.teapot.com.tr'ye davet ediyoruz. Bizi sosyal medyadan takip edebilirsin;

instagram: teaandpotcafe
facebook: teaandpotcafe
twitter: teaandpotcafe

Biz sosyal medyayı çok seviyoruz ve hep çayla ilgili paylaşıyoruz. Sen de bizi etiketle, bizde paylaşalım.

Her günün harikalar diyarı gibi olsun, masandan çılgın çay partilerin eksik olmasın..

♡ ♡ ♡

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder