27 Mart 2020 Cuma

Çay Yazılarımızla Tekrar Merhaba 🌿


Yeni Bir Başlangıcın İlk Yazısı ☕️

Eskiden beri yazmayı severim.Ama sevmek bazen yeterli olmuyor galiba , prensipli ve azimli olup sevdiğin şeyleri düzenli yapman gerekiyor.Dolu dolu geçen 2019 yılında çaylarımızla toptan ve perakende olarak daha çok noktada olmak mutluluk verici bizler için.Bu yoğunluğun arasında aldığımız notlar sayfalar dolusu olsa da bir baktım ki bir tek yazı bile ekleyememişim bloga.
Yaşadığımız bu süreçte , "boş vaktim yok" bahanesinin üstü silindi.Keşke böyle silmemiş olsaydık.TEA&POT çaylarını sizlerle buluşturan birçok nokta faaliyetlerine geçici bir süre ara vermek zorunda kaldı.Elimizden geldiğince birbirimize destek olarak bugünleri de aşacağımıza inanıyoruz.
Evlerde kaldığımız bu süreçte online sitemizden çaylarımızı sizlere ulaştırabiliyoruz.Çaylarla ilgili bilgilerimizi paylaşmayı planladığımız birçok atölye ve etkinlik ertelendi.O zaman yazılara tekrar başlama zamanı geldi artık diye düşündük ve nerden başlasak acaba derken , bu yazımızda yeni karışımlarımızdan biri olan Beyaz Çay ile Arınma karışımımızla tekrar herkese merhaba demek istedik.


Beyaz Çay ile Arınma 

İçindekiler : Beyaz çay, aynısefa çiçekleri, tropikal kuru meyveler, mavi kelebek sarmaşığı bitkisi 

Demleme Bilgisi : 200 ml bir fincan için bir tatlı kaşığı 85 C de 5-6 dk. demlenir.

Dem Rengi : Mavi (Rengini veren bitki Mavi Kelebek Sarmaşığı )

Kaynaklara göre mavi renk : Stresi azaltır, sakinlik hissi, rahatlama ve düzen duygusu yaratır.Hem fiziksel hem de zihinsel rahatlamayı teşvik eden ve huzuru arayan bir renktir.

Dem renginin anlamı ile içerdiği bitkilerin faydalarına baktığımızda tam olarak birbiriyle örtüşüyor bu karışımda.

Çok tatlı olmayan meyvemsi bir aromaya sahiptir.

Beyaz çay : Artık çoğumuzun bildiği ve tükettiği çay çeşitleri arasında olup faydasal özelliklerini en çok korumuş olan çeşittir. Beyaz çayda içerdiği yüksek antioksidan oranı, kateşinler ve polifenoller ile hücreleri koruyucu , bağışıklık güçlendirici ve antienflamatuar (iltihabi reaksiyonu önleyici) özelliklere sahiptir.Beyaz çay, gerçek çaylar arasında en yüksek L-theanine konsantrasyonuna sahiptir. L-theanine, aşırı aktiviteye yol açabilecek heyecan verici uyaranları inhibe ederek beyindeki uyanıklığı ve odaklanmayı geliştirdiği bilinmektedir. Beyindeki uyaranları sakinleştirerek, beyaz çay odaklanmayı artırırken aynı zamanda rahatlamanıza yardımcı olabilir.

Aynısefa Çiçekleri : Güçlü bir enfeksiyon savaşçısı ve bağışıklık destekleyici olarak alternatif tıpta içten ve dıştan çok yoğun olarak kullanılır.Bağırsak florasının dengesini korumada destektir.Sinir sistemini düzenler ve uykusuzluk sorununu çözmek için önerilir.

Tropikal Kuru Meyveler : Doğal yollarla kurutulmuş meyve parçaları ile vitamin oranı yüksek bir karışımdır.

Mavi Kelebek Sarmaşığı : Çok eski dönemlerden itibaren ayurvedik tedavilerde kullanılan rengiyle ve faydalarıyla büyüleyici bir bitkidir.Ülkemizde son dönemlerde popülerliği artmıştır.Bitki tek başına demlendiği zaman mavi olan rengi içine sıkılan 3-4 damla limonla mor renge dönmektedir.Beden ve ruh sağlığı için çok faydalı bileşenlere sahiptir.Yüksek antioksidan içeriği ile vücudun toksik olan ve erken yaşlanmaya neden olan serbest radikallerle savaşmasına yardımcı olur.Sadece bu bitkiyle ilgili daha detaylı bilgiler içeren bir yazı hazırlayacağız.

Tüm çaylarımıza www.teapot.com.tr online sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yeni karışımımız faydalarıyla bedenimize , rengiyle ruhumuza şifa olsun 🙏🏻🙏🏻

Bu yaşadığımız dönemi en kısa sürede ve en az zararla atlatabilmek dileğiyle 💫💫

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder